instytut,ktc,0,strona_glowna.htm
Wersje językowe
jezyk_polski
jezyk_angielski
   
Strona główna » Katedra Techniki Cieplnej » Galeria » 2009 » Zajęcia dydaktyczne specjalności Silniki Lotnicze w Wojskowej Akademii Technicznej
Zajęcia dydaktyczne specjalności Silniki Lotnicze w Wojskowej Akademii Technicznejbelka

 

Zajęcia dydaktyczne specjalności Silniki Lotnicze w Wojskowej Akademii Technicznej

W dnich 07 - 10.12.2009r. odbyła się wycieczka na zajęcia dydaktyczne specjalności Silniki Lotnicze do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Wycieczkę zorganizował dr. inż. Adam Kozakiewicz oraz dr. inż. Mirosław Muszyński.

Na zajęcia wybrali się studenci pierwszego oraz drugiego stopnia specjalności Silniki Lotnicze, doktoranci Katedry oraz wykładowcy: dr inż. Agnieszka Wróblewska i dr inż. Jarek Markowski.

Na początku zostało nam przedstawione wyposażenie hangaru jakim dysponuje WAT. Zobaczyć tam było można m. in. Su-22, MIG-29, Iskra, Mrówka, makieta Skorpiona, MI-2, Tupolew TU-154. Następnie pojechalismy do Wojskowych Zakładów Lotniczych nr. 4 , gdzie mieliśmy mozliwość obejrzenia jak wygląda naprawa silników lotniczych na stanowisku remontowym. Po odwiedzeniu warsztatów remontowych WZL4 udaliśmy się do stacji prób turbinowych silników odrzutowych zwanych hamownią. Mieliśy okazję obejrzenia jak wygląda odpalenie silnika odrzutowego na hamowni.

Po odwiedzeniu WZL4 udaliśmy się na zajęcia do Wojskowej Akademi Technicznej, gdzie studenci pierwszego i drugiego stopnia studiów mieli wykłady. Wykłady zakończyły się zaliczeniem w godzinach wieczornych.

Następnego dnia po wczesnej pobódce udaliśmy się do hangarów remontowych LOT-u na Okęciu. Mielismy tam mozliwość obejrzenia Beoinga 767 z zewnątrz i wewnątrz, a także można było posiedzieć za jego sterami. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają remonty poszycia takiego samolotu oraz dzięki Panu "przewodnikowi" dowiedzieliśmy się dokładnie jak ten samolot jest zbudowany. W innych hangarach mieliśmy okazję zobaczyć wiele innych samolotów, które znajdowały się aktualnie na przeglądzie bądź będące remontowane. Po wizycie w hangarach remontowych LOT-u udaliśmy się do Instytutu Lotnictwa.

Dzięki tej wizycie w Warszawie studenci mogli na własne oczy zobaczyć silniki oraz je własnoręcznie dotknąć. Wyprawa ta dała możliwość dokładniejszego poznania i zrozumienia tego, czego aktualnie studenci specjalności Silniki Lotnicze się uczą.

 

 

© Wydział Inżynierii Transportu Politechniki Poznańskiej