Strona główna
Aktualnościbelka
Poznan Medical Image Computing Forum
30.05.2017 | Wtorek

   Katedra Inżynierii Wirtualnej Politechniki Poznańskiej, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu oraz Rehasport Clinic zorganizowała konferencję Poznan Medical Image Computing Forum, którego zadaniem było zachęcenie do wymiany wiedzy, pomysłów i nawiązania dyskusji w zakresie najnowszych trendów i wyzwań w obszarze obrazowania medycznego i jego zastosowań. Forum jest ukierunkowane na współpracę pomiędzy badaczami akademickimi, profesorami, doktorantami i ekspertami branżowymi.

   Uczestnicy mieli możliwość uczestniczyć w wykładach światowej klasy specjalistów:

  • prof. Ron Kikinis – specjalista w obszarze komputerowego obrazowania medycznego, przetwarzania obrazów mózgu, szyi, głowy, układu mięśniowo-szkieletowego i oddechowego.
  • prof. Karol Miller - dyrektor Intelligent Systems for Medicine Laboratory (ISML). Jego obszar specjalizacji stanowią biomechanika komputerowa i metody numeryczne z zastosowaniem w symulacjach operacji chirurgicznych i śródoperacyjnym wspomaganiu obrazem.
  • zespół VIRDIAMED pod przewodnictwem prof. Tomasza Kotwickiego – specjalisty w zakresie ortopedii i traumatologii, ze szczególnym uwzględnieniem chorób kręgosłupa występujących u dorosłych i dzieci oraz rehabilitacji narządu ruchu – przedstawił częściowe wyniki projektu.

   Forum zostało zorganizowane w ramach projektu VIRDIAMED finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, grant nr PBS3/B9/34/2015.

 

do_gorydo góry
© Wydział Inżynierii Transportu Politechniki Poznańskiej