Strona główna
Aktualnościbelka
Sukces studentów w III Ogólnopolskim Turnieju Diagnostów Samochodowych
07.07.2017 | Piątek

    Studenci Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu odnieśli znaczący sukces w III Ogólnopolskim Turnieju Diagnostów Samochodowych.

   Turniej został już po raz trzeci zorganizowany przez Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej Zagłębia Miedziowego w Legnicy. W swym pierwotnym założeniu turniej przeznaczony jest dla czynnych diagnostów samochodowych, posiadających ważne uprawnienia i pracujących w stacjach kontroli pojazdów (SKP). Począwszy od drugiej edycji organizatorzy przewidzieli specjalną kategorię przeznaczoną dla studentów, którzy przygotowują się do pracy w tym zawodzie i nie posiadają jeszcze wymaganych uprawnień.

   Wszyscy uczestnicy musieli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne. W pierwszej kolejności odbył się test pisemny obejmujący 60 pytań dotyczący warunków technicznych oraz zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów. W następnej kolejności uczestnicy w dwuosobowych zespołach musieli wykryć w ciągu 15-stu minut jak największą liczbę usterek znajdujących się w samochodzie elektrycznym Nissan Leaf, korzystając z wyposażenia technicznego Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Polskiego Związku Motorowego. W trakcie kontroli uczestnicy przeprowadzali m.in. pomiar siły hamowania, pomiar skuteczności tłumienia amortyzatorów oraz oceniali luzy w układzie zawieszenia.

   W kategorii indywidualnej zwyciężył p. Marcel Pietras, drugie miejsce zajął p. Tomasz Ubycha, a trzecie p. Mariusz Płóciennik. W kategorii zespołowej zwyciężył zespół tworzony przez p. Marcela Pietrasa i p. Kamila Płoszaja. Politechnice Poznańskiej przyznano także puchar dla najlepszej uczelnianej Stacji Kontroli Pojazdów. Laureaci otrzymali puchary i dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe, a organizatorzy konkursu wystosowali zaproszenie do udziału IV edycji Turnieju, który odbędzie się w Poznaniu podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w 2018 r.

   Wszystkim uczestnikom należą się gratulacji i słowa uznania, zwłaszcza, że osiągnięte przez nich rezultaty były zbliżone (a niekiedy lepsze) od wyników uzyskanych przez biorących udział w turnieju zawodowych diagnostów pracujących w SKP.

   Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej reprezentowali studenci specjalności Transport drogowy: p. Tomasz Ubycha, p. Mariusz Płóciennik, p. Marcel Pietras, p. Kamil Płoszaj, p. Daniel Wieczorek, p. Krzysztof Wróbel, p. Damian Szymański i p. Radosław Strużyński. Studentom towarzyszyli ich opiekunowie p. dr inż. Ryszard Mańczak, p. mgr inż. Agnieszka Kupiec i p. dr inż. Jerzy Kupiec.

 

Dostęp do relacji fotograficznej w WARSZTAT.PL:

https://warsztat.pl/galerie/3-ogolnopolski-turniej-diagnostow-samochodowych,7496

 

Dostęp do relacji telewizyjnej w TV.REGIONALNA.PL:

1)      https://www.youtube.com/watch?v=qQIXq-zCHBs

2)      https://www.youtube.com/watch?v=J7ECmvSlo1I

do_gorydo góry
© Wydział Inżynierii Transportu Politechniki Poznańskiej