Strona główna
Aktualnościbelka
Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe na Politechnice Wrocławskiej
13.06.2019 | Czwartek

   Zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej, czyli cyklu otwartych spotkań z udziałem światowej sławy prelegentów. W ramach ISN odwiedzili nas m. in. prof. Jan Biliszczuk - wybitny projektant i autor nowatorskich rozwiązań w mostownictwie, prof. Klaus von Klitzing - laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, oraz prof. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

   Gościem kolejnego spotkania  w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej będzie prof. Adrian Bejan z amerykańskiego Uniwersytetu Duke.

   Nasz prelegent jest wybitnym specjalistą z mechaniki i odkrywcą prawa konstruktywnego w termodynamice. Prof. Bejan kieruje obecnie Katedrą Mechaniki im. J. A. Jonesa na Uniwersytecie Duke w USA. Jego badania naukowe dotyczą zarówno form naturalnych i istoty życia, jak i konstrukcji mechanicznych tworzonych przez człowieka. Za odkrycie ogólnego prawa konstruktywnego (constructal law) został uhonorowany m.in. Medalem Benjamina Franklina (2018) i Nagrodą Badawczą Humboldta (2019). Należy do Academia Europaea - prestiżowej, międzynarodowej organizacji zrzeszającej naukowców z różnych dziedzin. O przejawach prawa konstruktywnego w przyrodzie oraz o jego zastosowaniu w projektowaniu układów przez człowieka nasz gość opowie w trakcie prelekcji na Politechnice.

Wykład pt. "Nature, evolution and purpose" odbędzie się w poniedziałek, 24 czerwca, o godzinie 15.00, w Auli Gmachu Głównego PWr (budynek A-1, Wyb. Wyspiańskiego 27).

   Prelekcja będzie prowadzona w języku angielskim i symultanicznie tłumaczony na język polski. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, prosimy jednak wcześniej zgłosić swój udział  za pośrednictwem systemu evenea.
https://evenea.pl/imprezy/konferencje/wroclaw/interdyscyplinarne-seminarium-naukowe-prof-adrian-bejan-226648/?source=direktory

 

Szczegółowe informacje o wykładzie znajdują się:

https://pwr.edu.pl/uczelnia/interdyscyplinarne-seminarium-naukowe

https://www.facebook.com/events/2112107319088142/ Facebook

 

 

do_gorydo góry
© Wydział Inżynierii Transportu Politechniki Poznańskiej