Strona główna
Aktualnościbelka
Seminarium dla studentów z Wolfsburga
07.10.2015 | Środa

Seminarium dla studentów z Wolfsburga

   W dniach 14 do 19 września br. na Wydziale odbyło się coroczne seminarium dydaktyczne pt: Aufladung von Verbrennungsmotoren. Seminarium takie przeznaczone jest dla studentów z Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych Ostfalia z Wolfenbüttel/Wolfsburg (Niemcy) i odbywa się regularnie już od 1999 roku w ramach umowy o współpracy między uczelniami oraz między Wydziałem Maszyn Roboczych i Transportu a Wydziałem budowy Pojazdów wspomnianej uczelni.

  Seminarium to jest organizowane pod kierunkiem prof. Krzysztofa Wisłockiego i obejmuje 30 godzin wykładowych oraz 20 godzin ćwiczeń laboratoryjnych i kończy się pisemnym egzaminem, który jest uznawany na uczelni macierzystej jako przedmiot obieralny. Liczba uczestników jest ograniczona do 25 studentów ze względu na ograniczenia liczebności grup laboratoryjnych, choć do tej edycji zgłosiło się ok. 60 chętnych. Grupa niemieckich studentów przyjechała do Poznania pod opieką profesora dr hab. inż. Robina Vanhaelst oraz inżyniera Malte Hundta.

  W ramach rewizyty grupa studentów z naszego wydziału weźmie udział w seminarium silnikowym w Wolfsburgu w dniach 2 do 7 listopada br.

do_gorydo góry
© Wydział Inżynierii Transportu Politechniki Poznańskiej