Strona główna
Aktualnościbelka
Międzynarodowe Seminarium Naukowe Zakładu Logistyki PP
03.11.2015 | Wtorek

 Szanowni Państwo!

 

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym rozpoczyna się kolejna edycja Międzynarodowego Seminarium Naukowego Zakładu Logistyki Politechniki Poznańskiej. W roku akademickim 2015/2016 cykl spotkań seminaryjnych będzie trwał od października 2015 roku do maja/czerwca 2016 roku. W trakcie Seminarium wystąpią zarówno wykładowcy krajowi, jak i zagraniczni. Stąd, oficjalnymi językami seminarium są język polski i język angielski.

 

Miejscem seminariów będą: sala posiedzeń Rady Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej – sala 219, w budynku BM (biało-niebieski budynek z zegarem), przy ul. Piotrowo 3 lub sale w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej, przy ulicy Piotrowo 2. Seminaria mają charakter otwarty i są bezpłatne.

 

Spotkania seminaryjne odbywają się raz w miesiącu według załączonego harmonogramu. Każda z sesji seminaryjnych ma swoją tematykę przewodnią, w ramach której są wygłaszane dwa referaty. Zakłada się, że czas prezentacji wynosi 40-45 minut, po której następuje 10-15 minutowa dyskusja. Tematy poszczególnych sesji seminarium poświęciliśmy zagadnieniom: logistyki uchodźców, intra-logistyki i automatyzacji procesów logistycznych, logistyki magazynowej, logistyki wydarzeń sportowych, logistyki miejskiej, symulacji zachowań kierowców, pojazdów autonomicznych wykorzystywanych w transporcie miejskim oraz automatyzacji  taboru.

 

W kwietniu 2016 roku odbędą się dwie sesje międzynarodowe, w których wystąpią naukowcy z Włoch i z Holandii. Mamy nadzieję, że Ich prezentacje dotyczące: Symulacji zachowań kierowców i ich wpływu na bezpieczeństwo ruchu oraz Analizy wpływu automatyzacji pojazdów na mobilność w obszarach miejskich, spotkają się z szczególnym zainteresowaniem.

 

Serdecznie Państwa zapraszamy na wszystkie sesje Seminarium Zakładu Logistyki,
a w szczególności na spotkanie inauguracyjne, które odbędzie się 28 października 2015 roku o godzinie 10.00 w sali 219.

 

Z wyrazami szacunku,

 

 

 

prof. Jacek Żak

 

 

inż. Łukasz Owczarzak

 

Kierownik Zakładu Logistyki

 

 

Koordynator Seminarium

 

HARMONOGRAM SEMINARIÓW ZAKŁADU LOGISTYKI

do_gorydo góry
© Wydział Inżynierii Transportu Politechniki Poznańskiej