Strona główna
Aktualnościbelka
SEMINARIUM
11.03.2016 | Piątek

 

Seminarium "Zrozumieć Zarządzanie Ryzykiem – ZZR'2016"

 

W dniu 3 marca 2016 roku w Politechnice Poznańskiej odbyła się już trzecia edycja Seminarium "Zrozumieć Zarządzanie Ryzykiem – ZZR". Seminarium ZZR'2016 zorganizowane zostało przez pracowników Zakładu Pojazdów Szynowych działającego w strukturach organizacyjnych Instytutu Silników Spalinowych i Transportu.

Edycja ZZR'2016 stała się zaczynem współpracy Politechniki Poznańskiej z Urzędem Transportu Kolejowego (UTK). Organizatorzy tego seminarium do udziału w nim zaprosili głównie Pracowników UTK zainteresowanych problematyką zarządzania ryzykiem zagrożeń w Systemie Kolejowym Unii Europejskiej. Na to zaproszenie odpowiedziało łącznie 40 Uczestników ZZR'2016 pracujących w centrali UTK w Warszawie oraz w siedmiu Oddziałach Terenowych UTK mających swoje siedziby w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu (http://utk.gov.pl).

Merytorycznie problematykę ZZR'2016 zamknięto łącznie w 240 minutach pięciu referatów/wykładów, przygotowanych przez pracowników (Adam Kadziński, Adrian Gill) i doktoranta (Piotr Smoczyński) z Zakładu Pojazdów Szynowych, zaprezentowanych w następującej kolejności: (1) P. Smoczyński, "Zagrożenia i ryzyko w prawie kolejowym"; (2) A. Kadziński, A. Gill, "Zrozumieć metodę zarządzania ryzykiem"; (3) A. Gill, A. Kadziński, "Zrozumieć proces identyfikacji zagrożeń"; (4) A. Kadziński, A. Gill, "Zrozumieć szacowanie i wartościowanie ryzyka zagrożeń"; (5) A. Gill,  A. Kadziński, "Zrozumieć postępowania wobec ryzyka zagrożeń".

Wszystkie Seminaria "Zrozumieć Zarządzanie Ryzykiem – ZZR" organizowane były do tej pory pod patronatami – Dziekana Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej oraz Polskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa i Niezawodności.

 

 

 

do_gorydo góry
© Wydział Inżynierii Transportu Politechniki Poznańskiej