Strona główna
Aktualnościbelka
Pendolino na Politechnice Poznańskiej …
05.10.2016 | Środa

 

Pendolino na Politechnice Poznańskiej …

 

W piątek, 30 września 2016 roku, w całej Europie na uczelniach wyższych odbyły się popularno-naukowe imprezy pod hasłem Researchers’ Night – Noc Naukowców. Jedną z aren spotkań mieszkańców Poznania z pracownikami naukowymi Politechniki Poznańskiej było Laboratorium Zakładu Pojazdów Szynowych zlokalizowane na Kampusie Warta.
 
Chęć zapoznania się z prowadzonymi w laboratorium badaniami pojazdów szynowych przyciągnęła setki – szczególnie najmłodszych – zwiedzających. Przed przygotowanymi atrakcyjnymi stanowiskami tworzyły się kolejki gotowych do aktywnego uczestnictwa w proponowanych eksperymentach. Wyniki tych eksperymentów wywoływały wiele radości na twarzach najmłodszych badaczy i ich opiekunów. Dorośli zwiedzający zadawali często szczegółowe pytania z zakresu budowy pojazdów szynowych i funkcjonowania transportu szynowego.
 
Jest nam niezmiernie miło, że Laboratorium Zakładu Pojazdów Szynowych odwiedziło tak wiele osób. Wierzymy, że przygotowane warsztaty oraz pomoc udzielona przez sponsorów przyczynią się do popularyzacji zagadnień transportu szynowego – dodaje prof. Franciszek Tomaszewski, dziekan Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu PP.
 
Szczególne zainteresowanie wywołała możliwość zrobienia sobie zdjęcia w charakterze maszynisty Pendolino. Arriva RP Sp. z o. o. oraz PKP Intercity S.A. włączyli się do akcji popularyzowania transportu kolejowego w trakcie Nocy Naukowców oraz dostarczyli cieszące się dużym zainteresowaniem materiały promocyjne.
 
 

do_gorydo góry
© Wydział Inżynierii Transportu Politechniki Poznańskiej