Strona główna
Aktualnościbelka
Seminarium dydaktyczne dla studentów z Niemiec
05.10.2016 | Środa

 Seminarium dydaktyczne dla studentów z Niemiec

 

W dniach od 11 do 17 września br. odbyło się na Wydziale seminarium dydaktyczne pt: Aufladung von Verbrennungsmotoren. Jest to przedsięwzięcie realizowane w 1999 roku i corocznie od 2004 r. (w tym roku była to 13 edycja) w ramach współpracy umownej Wydziału oraz Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych (Hochschule für Angewandte Wissenschaften) Ostfalia w Wolfsburgu (Niemcy). Jego organizatorem i kierownikiem jest prof. dr hab. inż. Krzysztof Wisłocki.

Seminarium to stanowi intensywny kurs w zakresie doładowania silników spalinowych i obejmuje 11 godzin wykładów i 14 godzin ćwiczeń laboratoryjnych, a jego podsumowaniem jest egzamin dla uczestników, który jest uznawany na uczelni partnerskiej jako przedmiot obieralny (5 punktów ECTS). Zajęcia są prowadzone w języku niemieckim przez pracowników i doktorantów Zakładu Silników Spalinowych, a zajęcia laboratoryjne odbywają się w Laboratorium Silników Spalinowych. W bieżącej edycji dwa wykłady przeprowadził gość z uczelni partnerskiej – prof. dr hab. inż. Robin Vanhaelst. W tym roku w seminarium uczestniczyło 29 osób.

W ramach wymiany studenckiej prowadzonej z uczelnią w Wolfsburgu na podobne seminarium dydaktyczne uda się 15 studentów naszego Wydziału, głównie przedstawicieli specjalności Silniki Spalinowe. Seminarium to odbędzie się na uczelni partnerskiej w okresie 20-25 listopada br.

do_gorydo góry
© Wydział Inżynierii Transportu Politechniki Poznańskiej