Strona główna
Aktualnościbelka
Sukces Workshop on Rail Technology 2016!
14.12.2016 | Środa

 Sukces Workshop on Rail Technology 2016! 

 
W dniach 28.11 – 02.12.2016 odbyła się międzynarodowa wymiana Workshop on Rail Technology 2016. W tym roku studentom i wykładowcom poznańskiej Politechniki przypadł zaszczyt przyjęcia gości z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie oraz Uniwersytetu Technicznego z Delft. 
 
Uczestnicy w ramach wymiany mieli możliwość wyjazdu do wielu ciekawych miejsc, które na co dzień są niedostępne. Studenci odwiedzili Zespół Szkół Komunikacji, gdzie mieli możliwość obejrzenia makiet kolejowych z możliwością sterowania zwrotnicami i semaforami dokładnie tak, jak na prawdziwej nastawni. Kolejne miejsca, które odwiedzili to: manufaktura tramwajów firmy Solaris Bus&Coach, która na hali przy ulicy Wieruszowskiej  montuje pojazdy szynowe, IPS Tabor oraz fabryka Pesa Bydgoszcz w Bydgoszczy, specjalizująca się w budowie, modernizacjach oraz naprawach taboru kolejowego i tramwajowego.
 
Dużą atrakcją okazało się także zwiedzanie poznańskiej zajezdni tramwajowej Franowo. Studenci odwiedzili halę naprawczą, obejrzeli tokarkę podtorową, a także halę obsługi codziennej. Nie lada gratką była możliwość zobaczenia z bliska tramwaju Moderus Gamma, będącego pierwszym niskopodłogowym tramwajem firmy Modertrans.
 
Workshop on Rail Technology 2016 to jednak nie tylko wycieczki. W ciągu całego tygodnia odbywały się wykłady otwarte oraz warsztaty, na których studenci podzieleni na międzynarodowe grupy mogli zmierzyć się z problemami współczesnego transportu szynowego.
 
Warsztaty zakończyła czwartkowa uroczysta kolacja. Jak przyznali sami goście, Workshop on Rail Technology to idealna okazja do pogłębienia wiedzy z zakresu technologii kolejowej, poszerzenia wiedzy technicznej, a także nawiązania wielu owocnych we współpracę znajomości, dlatego już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję, tym razem u Naszych Kolegów. 
 
autorzy:
Marta Borwin
Dariusz Żaruk
Koło Naukowe Inżynierów Transportu Publicznego
 
 
 
 
 
do_gorydo góry
© Wydział Inżynierii Transportu Politechniki Poznańskiej